آلت

چیزهایی که درباره Reading آزمون MSRT نمی دانید!

گر با آزمون MSRT آشنایی ندارید می توانید این پست را بخوانید. در صورتی که به دنبال منابع آزمون MSRT هستید این پست را از دست ندهید.

مقدمه

این بخش از جمله مهم‌ترین قسمت‌های آزمون MSRT است. بیشترین تعداد سوالات آزمون مربوط به بخش Reading است. در این قسمت چهار متن همراه با موضوعات متفاوت در اختیار داوطلبین قرار می‌گیرد که در زمان حدود 45 دقیقه باید به 40 سوال پاسخ دهند. لذا داوطلب علاوه بر دانش زبانی باید مهارت و تکنیک‌های لازم را نیز بداند.

برخی سوالات احتمالی در Reading

سوالات reading آزمون msrt
برخی سوالات احتمالی در Reading

الف) Main Idea(درک مفهوم کلی متن): داوطلب با پاسخگویی به این سوالات، نشان می دهد که متوجه مفهوم کلی متن شده است.

ب) استدلال: داوطلب باید بر اساس آنچه در متن گفته شده است، استدلال و ارزیابی کرده و گزینه صحیح را انتخاب کند.

ج) تعیین مرجع ضمیر: در متن، ضمیری مشخص می شود و داوطلب باید مرجع آن را تعیین کند. برای پاسخ به این سوال بهتر است چند جمله قبل از ضمیر، مطالعه شود.

د)سوالات انتقال: در مورد موضوع قبل از پاراگراف اول و یا موضوع بعد از پاراگراف آخر سوال می‌کند.

ذ)سوالات واژگان: واژه‌ای مشخص شده است که داوطلب باید معنای آن را از گزینه‌ها انتخاب نماید.

ر) سوالات کلی: در پایان بعضی Readingها سوالاتی می‌آید که در مورد موضوعاتی از قبیل لحن و یا نظر نویسنده است. داوطلب باید کل متن را مطالعه کند و سپس پاسخ دهد.

چند مهارت مفید برای پاسخگویی به سوالات بخش Reading:

مهارت skim در آزمون msrt
یادگیری مهارت skim و scan به قسمت درک مطلب کمک فراوانی می کند.

Skim: مطالعه سریع متن به نحوی که متوجه نکات کلی متن شویم.

Scan: زمانی که در متن به دنبال جزئیات خاصی میگردیم، کلیدواژه‌ها را مشخص میکنیم و با توجه به جملات قبل و بعد آن، پاسخ سوالات را انتخاب میکنیم.

این دو مهارت بسیار حائز اهمیت است که داوطلبین میتوانند نمرات بسیار خوبی را با استفاده ازاین دومهارت، کسب نمایند. از جمله مشکلات آزمون‌های زبان، طولانی بودن متون قسمت READING است. برای موفق شدن در این قسمت، داوطلب باید مهارت‌هایی را یاد بگیرد که توانایی سریع خوانی او تقویت شود.

راه‌کارهایی برای تقویت مهارت‌های تندخوانی:

الف) باید تمرین کنید که کلمات متون را به صورت گروهی و باهم مطالعه کنید. این کار را به نحوی انجام دهید که بتوانید با یک نگاه سریع مفهوم یک متن را دریابید.

ب) هنگام مطالعه متن، با انگشت یا خودکار و یا مدادی، کلمات را دنبال کنید. سعی داشته باشید که سرعت خط بردن با سرعت مطالعه همزمان، سریع باشد.

ج) هنگام مطالعه متن، کلمات مهم و کلیدی را مانند: تاریخ، اسم خاصی،و… را مشخص کنید که هنگام پاسخگویی سریع‌تر و راحت‌تر آن را پیدا کنید.

د) بسیاری از افراد زمانی که چند جمله میخوانند دوباره به عقب برگشته و آن‌چه را که خوانده‌اند را دوباره مرور می‌کنند که باعث کندخوانی می‌شود.. لذا بهتر است بعد از مطالعه هر بخش یا پاراگراف، مکث کوتاهی کرده و آنچه را که مطالعه کرده‌اید در ذهن خود، مرور کنید.

ذ) فراموش نکنید که همیشه زمان سنجی داشته باشید. بعد از پایان هر متن که زمان خود را نوشتید، تلاش کنید سرعت خود را بیشتر کرده و رکورد بهتری را ثبت کنید.

چند نکته مهم و کاربردی:

۱- بهتر است قبل از خواندن متن، سوالات را مطالعه کنیم و کلمات کلیدی را مشخص کنیم.

۲- از آنجایی که آزمون MSRT نمره منفی ندارد، بهتر است به تمام سوالات، پاسخ دهید.

۳- به جملات ابتدایی و انتهایی هر پاراگراف توجه ویژه داشته باشید چرا که معمولا مفهوم اصلی هر پاراگراف را شامل می‌شود.

۴- به کلمات ناآشنا توجه نکنید.

 

شما می توانید با شرکت در آزمون آزمایشی آنلاین MSRT بیتالون، علاوه بر آشنایی با انواع سوالات در بخشهای مختلف آزمون، میزان آمادگی خود را محک بزنید.

این پست از طرف گروه آموزش زبان بیتالون ارائه دهنده پلتفرم آزمون آنلاین MSRT به همراه پاسخ تشریحی تهیه گردیده است. امیدواریم از این پست بهره لازم را برده باشید. در پستهای بعدی سعی خواهیم کرد چگونگی آماده شدن برای این آزمون را توضیح دهیم. در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید در قسمت نظرات بپرسید تا اعضای گروه در اولین فرصت شما را راهنمایی نمایند.

ثبت نظر